Zdravie a pohyb

 

Zdravie
 
Strava-Pohyb-Práca-Oddych-Vzdelávanie-Zábava
 
Myslím si, že by nemalo byť prioritou dožiť sa 150 rokov, čo verím, že je možné ,ale skôr sa riadim motom Marka Twaina ,,Daj každému dňu šancu, aby sa stal najkrajším dňom v tvojom živote.,,
 
 
Existujú iba dva dni v roku, kedy nemôžeme vôbec nič urobiť. Jeden sa volá Včera a druhý Zajtra. Dnešok je tým správnym dňom milovať, konať, a predovšetkým žiť.
Dalajláma


Strava
Každému z nás niečo chutí viac a niekomu zasa menej. Je dobré vedieť čo jeme a nie jediné čo nás zaujíma je to aby to bolo sladké alebo slané a aby toho bolo veľa.
Náš organizmus nepotrebuje konzumovať veľa, ale skôr pravidelne a po menšom množstve. To známe, že najedol som sa, že sa hýbať nemôžem - jedna vec, že sa vážne potom nemôžete hýbať, aby ste spálili to množstvo kalórií, ale ani dostať z tela von to množstvo toxínov, ktoré ste skonzumovali.
 Určite veľa z Vás vlastní motorové vozidlo a vie, že ak budeme liať do motora nekvalitný olej môžeme na to doplatiť. Viete aj to, že keď budeme vozidlo príliš zaťažovať celkom určite to bude časom poznať na jeho výkone. Ak doň budeme tankovať nekvalitné pohonné hmoty tak bude mať vyššiu spotrebu a nižší výkon. A taktiež ho treba pravidelne umývať a z času na čas sa s ním aj milo porozprávať. Mnohý z Vás viete, že to všetko vplýva na jeho životnosť a preto mu doprajete to najlepšie. Je to pri tom len kopa plechov. Doprajte radšej sebe kvalitnú stravu, pravidelný pohyb, blahodárny oddych a robte prácu ktorá Vás baví.
 Ešte by som k tomu dodal múdrosť, ktorú povedal Peter Planieta na jednom kurze, že ak konzumujeme polotovary v plechovkách tak taký aj sme, ak svoju stravu obohatíme čerstvou zeleninou alebo ovocím zo svojej záhradky alebo voľne rastúce v prírode sme svieži, plný energie, zdravý a máme určite dobrú náladu. Chcem, Vás pri takejto forme stravovania poprosiť, aby ste niečo nechali aj zvieratkám žijúcich v prírode. Radšej odporúčam skúsiť si niečo dopestovať na svojej záhradke - určite bude mať dobrý pocit z úrody a trošku sa aj pri tom poohýbate a prídete na príjemné myšlienky. - Vladimír Megre Vám určite dá k tomu kopec inšpirácie.
 
 
 
 
Čo to znamená zdravo sa stravovať?
Niekto hovorí, že je dobré byť vegetarián a nejesť mäso, iný radí tepelne neupravovať, ľuďom sa veľmi páči odšťavovanie kde zbavujeme jabĺčok šupky a práve tam sa môže nachádzať najviac potrebných látok. Na jednom kurze som vyskúšal zjesť celú redkvičku miesto toho, aby som najskôr odrezal listy a korienok a sám som pochopil, že sa vo veľa veciach mýlime a keď sa začneme takýmto spôsobom uvedomovať čo a ako jeme, tak z toho budeme mať nielen lepší pocit, ale aj ušetríme. Nechcem, aby sa Vám myšlienka na zdravú stravu zdala byť nereálna len preto, že by som Vám chcem zakázať jesť 99% vecí, ktoré bežne konzumujete. Jedzte to, čo Vám chutí a vedzte z čoho je to vyrobené. Sami si časom vytvoríte svoj nový jedálniček. Nič Vám nezakazujem, iba Vám poviem čo Vaše telo potrebuje a za čo zbytočne vyhadzujete peniaze a mohli ste byť za to celá rodina v lete na dovolenke :Q. Nájdite si čas na to sa pokojne najesť a nechať organizmus jedlo aj v pohode stráviť. Kedysi som robieval na raňajky ovocné šaláty a po ich dojedení som sadol za pc a sedel a sedel. Pritom moje telo malo toľko energie, že som mohol odohrať futbalový zápas. Na čo mi bolo toľko energie? Čo sa s ňou v mojom tele udialo? Čudujete sa čo sa deje s mojim telom, však toho nejem veľa, jem také množstvo ako moja koleginka? Viete ako dlho a prečo varili naše staré mami polievku, aby bola taká dobrá? Majú Vaše deti mlstný jazýček a v lete im kupujete zmrzlinu? Nie je im potom ešte viacej teplo? Skúšali ste v lete piť teplý čaj? Ako sa Vaše telo bude správať vtedy? Viete o tom že sme jediný cicavec, ktorý pije mlieko od iného cicavca a to ešte aj v adolescentnom veku? Vie naše telo spracovať mliečne výrobky, alebo ho len zahliaňujú?

 

 Keď sa ľudia radia s mojim dedom o ich zdravotných problémoch, tak im položí iba jedinú otázku. Povedz mi čo ješ a ja ti na 90% odpoviem prečo máš problémy. Väčšina z nich keď im povie, že majú zmeniť stravovanie, povedia, že radšej to už nejak dobojujú. Smutné ak si takto navážime sami seba. Ľudia strávia toľko času sedením u doktora a míňaním peňazí na nezmyselné chemické cukríky, že keby miesto toho venovali pár hodín poznaním toho ako sa stravujú mohli svoj čas užitočnejšie využiť a svoje peniaze lepšie použiť. Je to všetko len na Vás, na nikom inom to nezávisí. Vždy sa dá nájsť riešenie ako sa dá zdravšie stravovať a dosiahnuť tým zmenu v našom živote.
 

Facebook Google Twitter Email